Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Тадбиркорлик субъектларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш бўйича вакил Дилмурод Касимов Термиз туманида фаолият кўрсатувчи “Голд агро фреш” МЧЖга қарашли 100 гектар майдонда барпо этилган иссиқхона фаолияти билан танишди.
“Голд Агро Фреш” корхонаси сабзавот маҳсулотларини етиштириш ва экспорт қилиш бўйича истиқболли лойиҳалардан биридир. Корхонанинг 35 миллион долларлик иссиқхонаси йилига 30 миллион долларлик маҳсулот экспорт қилиш имкони мавжуд.
Ушбу иссиқхона мажмуасида 1,5 мингдан ортиқ ишчи-ходим томонидан йилига 10 минг тонна қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари етиштирилади.

Уполномоченный при Президенте Республики Узбекистан по защите прав и законных интересов субъектов предпринимательства Дилмурод Касимов ознакомился с деятельностью тепличного хозяйства, построенного на 100 гектарах земли, принадлежащей ООО «Голд агро фреш», действующей в Термезском районе.
Предприятие «Голд Агро Фреш» является одним из перспективных проектов по выращиванию и экспорту овощной продукции. Теплица компании стоимостью 35 миллионов долларов способна экспортировать 30 миллионов долларов в год.