Тадбирда Бош вазир ўринбосари — Инвестициялар ва ташқи савдо вазири Ж. Ходжаев, Бизнес-омбудсман Д. Касимов, вилоят ҳокими ўринбосари Н. Нурматов, бошқа мутасаддилар ҳамда вилоятдаги 100 га яқин тадбиркорлик субъектлари вакиллари иштирок этишди.
Учрашув давомида тадбиркорлар томонидан лойиҳаларни амалга ошириш, тадбиркорлик фаолиятини кенгайтириш, шунингдек, бир қатор соҳалар бўйича тизимли муаммолар кўтарилди.
Хусусан, Ғаллаорол туманида жойлашган “Ғаллаорол Калий Фосфад” МЧЖ томонидан унинг фаолият юритиш ҳудудигача олиб борувчи 2 км йўлни маҳаллий бюджет маблағлари ҳисобидан асфальт қилиш масаласи кўтарилиб, уни ҳал қилиш бўйича масъулларга тегишли топшириқ берилди. Билдирилган барча мурожаат ва таклифлар ўрганиш учун қабул қилинди.

В мероприятии приняли участие заместитель Премьер-министра - министр инвестиций и внешней торговли Республики Узбекистан Ж. Ходжаев, Бизнес-омбудсман Д. Касимов, заместитель хокима области Н. Нурматов, другие ответственные лица, а также порядка 100 представителей субъектов предпринимательства региона.
В ходе мероприятия предпринимателями были озвучены проблемы, препятствующие реализации их проектов, расширению предпринимательской деятельности, а также вопросы по ряду направлений.
К примеру, ООО «Галлаорол Калий Фосфад» поднят вопрос асфальтирования 2 км дороги, ведущей до места осуществления его деятельности в Галляаральском районе, за счет средств местного бюджета. Ответственным лицам даны поручения по разрешению данного вопроса. Озвученные обращения и предложения приняты для дальнейшего изучения.