2022 йил 17 июнь куни, соат 10:00да Ўзбекистон Республикаси Конституциясига ўзгартиш ва қўшимчалар киритиш юзасидан таклифларни шакллантириш ва ташкилий чора-тадбирларни ошириш бўйича Конституциявий комиссиянинг навбатдаги йиғилиши ўтказилади.
Мазкур йиғилишда Конституциявий Комиссия аъзолари томонидан таклифлар бирма-бир муҳокама қилиниб, асосли таклифлар бўйича аъзолар ўз хулосасини билдиради.
Бундай қизғин жараённи Сиз тўғридан-тўғри "Ўзбекистон", "UzReport", "MY5", "RenessansTV" телеканаллари, шунингдек Конституциявий комиссиянинг Facebook'даги (Bu mening konstitutsiyam) расмий саҳифаси орқали жонли эфирда кузатишингиз мумкин.
Конституциявий Комиссия йиғилишидаги муҳокамалар барча ҳамюртларимиз учун очиқ, шаффоф ҳолда ўтказилади.

Состоится очередное заседание Конституционной комиссии
17 июня 2022 года в 10:00 состоится очередное заседание Конституционной комиссии по формированию предложений и дополнений в Конституцию Республики Узбекистан и усилению организационных мероприятий.
На данном заседании члены Конституционной комиссии поочередно обсудят предложения, и выскажут свои выводы по обоснованным предложениям.
За данным оживленным процессом можно наблюдать в прямом эфире на телеканалах "Ўзбекистон", "UzReport", "MY5", "Renessans TV", а также на официальной странице Конституционной комиссии в Facebook (Bu mening konstitutsiyam)
Обсуждения на заседании Конституционной комиссии будут открытыми и прозрачными для всех наших соотечественников.