“Ассалому алайкум, ҳурматли, тадбиркор дўстлар!
Ҳурматли Президентимиз раҳбарлигида мамлакатимизда экологик ҳолатни яхшилаш масаласига бағишланган видеоселектор йиғилишида, юртбошимиз томонидан она-табиатимизни пок сақлаш зарурлигига урғу берилиб, бунда, дарахтларнинг ўрни беқиёслиги таъкидланди.
Шунга кўра, давлат раҳбари томонидан “Яшил йиллик” умуммиллий тадбирини амалга ошириш таклифи олға сурилиб, унга кўра, жорий йилнинг 1 март кунидан бошлаб баҳор мавсумида барча ҳудудларда дарахтлар экилиши кўзда тутилган.
Албатта, ижобий бизнес муҳитини ташкил этиш долзарб масаладир, шу билан бирга, тоза экологик муҳитни таъминлаш эса янада долзарбдир. Буни, биргина 2020 йилда бошланган коронавирус пандемиясининг аҳолига ва бизнесга бўлган салбий таъсирида ҳам кўрдик.
Маълум қиламанки, Бизнес-омбдудсман ва унинг жамоаси ушбу ташаббусни қўллаб-қувватлаб, уни амалга оширади.
Тадбиркор дўстлар, сизларни ҳам ушбу “Яшил йиллик” умуммиллий тадбирида фаол иштирок этишга чорлайман!

Давайте вместе создадим привлекательную бизнес-среду в условиях свежего воздуха и красивой природы!
На состоявшемся под председательством Президента видеосовещании по вопросам улучшения экологической ситуации в стране, глава государства подчеркнул необходимость сохранения природы в чистоте, отметив при этом уникальную роль деревьев.
В связи с этим глава государства инициировал проведение общенациональной акции «Зеленый год», в рамках которой начиная с 1 марта текущего года в весенний сезон во всех регионах будут высаживаться деревья.
Безусловно, создание благоприятной бизнес-среды является актуальным вопросом, но еще более актуальным является обеспечение чистой окружающей среды. Мы в этом убедились на примере начавшейся в 2020 году пандемии коронавируса, которая оказала негативное воздействие на население и бизнес.
Хочу сообщить, что Бизнес-омбудсман и его команда поддержат данную инициативу и реализуют ее.
Друзья-предприниматели, призываю вас принять активное участие в общенациональной акции «Зеленый год»!
Давайте вместе создадим привлекательную бизнес-среду в условиях свежего воздуха и красивой природы!»