Аёлларни қўллаб-қувватлаш бўйича форум бўлиб ўтди
Бугун, 15 июнь куни, “Марказий Осиё ва Афғонистонда аёлларнинг барқарор ривожланиш сари хотин-қизларнинг иқтисодиётнинг ҳуқуқ ва имкониятларини кенгайтириш” мавзусида халқаро форум бўлиб ўтди.
Форум COVID-19 га қарши курашишда хотин-қизларнинг иқтисодий имкониятларини кенгайтиришга, хотин-қизларга таълим олиш малакаларини оширишга кўмаклашиш, муносиб меҳнат қилиш орқали хотин-қизларнинг тадбиркорлигини ривожлантиришга, шунингдек, иқтидорли хотин-қизларнинг қобилиятларини аниқлаш ва ривожланитиришга бағишланди.
Форум онлайн ва офлайн форматларда бўлиб ўтди ва шу орқали  форум ишига халқаро ташкилотлар, Ўзбекистон Республикаси вазирликлари ва идоралари, шунингдек Марказий Осиё ва Афғонистон мамлакатлари юқори даражадаги вакилларини жалб қилиш имконини берди.

Сегодня, 15 июня, проведен международный форум на тему «Расширение экономических прав и возможностей женщин для устойчивого развития в Центральной Азии и Афганистане».
Форум посвящен расширению экономических прав и возможностей женщин в рамках борьбы с COVID-19, продвижению женского предпринимательства путем оказания всестороннего содействия в обучении и развитии профессиональных навыков, обеспечения достойной работы, а также выявления и развития способностей одаренных девушек и женщин.
Форум прошел в онлайн и офлайн форматах, что позволило привлечь в работу форума представителей международных организаций, министерств и ведомств Республики Узбекистан, а также представителей стран Центральной Азии и Афганистана.